Győrtől 27, Mosonmagyaróvártól 16 km-re található település.

Darnózseli község két kora középkorban már létező település (Darnó és Zseli községek egyesítésével 1943. január 1-ével alakult. A környékben végzett ásatások azonban, már a  római  korig visszamenőleg, itt létező település nyomait tárták fel. Darnóról, az eddig ismert első írásos említés 1443-ban íródott, azonban újabb oklevéltári kutatások már 1037, majd 1330-ban  tesznek említést  Zseliről (Sely)  az akkor még Duna parti községről.

A település első temploma a temetőkertben a Dombhorgason 1440-es években épült, amit többszöri átépítés követett az árvizek és a tűzpuszítások után. A ma már temetőkápona a végleges formáját 1703-ban kapta s ekkor szentelték fel újra. s 1929-ig szolgálta híveket.

Közben a neoklasszicista stílusjegyeket magán viselő mai temploma, amely Szigetköz legnagyobb temploma Pavlovich Károly műépítész tervei alapján épült fel, s 1930. július 6-Serédi Jusztinián hercegprímás szentelte fel.

A falu végén lévő izraelita temetőt (1883) a község fiataljai 1984/85-ben rendbe tették, s egy emlékfal került még felállításra a darnózseli és a szigetközi deportálások áldozatainak emlékére. A kegyeleti park azóta is gondozva van. A település első önálló iskolája 1805-ben épült, s első tanítója Gosztonyi János volt.

Településünkre látogatók figyelmébe ajánljuk mindenek előtt a faluközpontban elhelyezkedő Darnózseli Szent József Plébánia templomot és környékét valamint a folyamatosan bővülő Varga-féle alkotó-tajhazát. Gyönyörű környezeti látványosság a Darnózselit Lipóttal összekötő gesztenyefasor, a Mikotai Parkerdő és Horgásztó. Ha településünkre látogat ne hagyja ki még  a település határában található Zsidó Temetőt és a Faszobor Parkot sem.

A település honlapja: http://darnozseli.hu/